featured-slider

Post Top Ad

2016. december 13., kedd

MAGYAR úszó Hosszú Katinka nyer nagy AT ÚSZÁS WORLD CUP

A múlt héten, a 13. Nemzetközi Úszó Szövetség (FINA) A világ Úszó EB (25M), a magyar olimpikon Hosszú Katinka fújt a versenyt a vízből. A 27 éves úszó, aki nyert egy ezüstöt és három aranyérmet nyert a Rio olimpián az elmúlt nyáron, választották FINA legjobb női úszó a 2016 előtti napon a bajnokság kezdődött a kanadai Windsorban. És kétségtelenül, az ő teljesítménye a világbajnokság, ami futott december 6., a 11., csak megerősítette igényét az adott címet. Az összesen 7 aranyérmet és 2 ezüstérmet, az önjelölt "Iron-Lady" állított új rekordot a világ Úszó EB. És ezek a 9 érmet hozni Katinka még közelebb megtörve a rekord a magyar úszók Cseh László, aki 70 érmet szerzett világbajnokságon, Európa-bajnokságot, és az olimpia tartja a rekordot a legtöbb érmet a magyar; Hosszu most 69.

Bár voltak 1000 úszók több mint 170 országban versenyző Windsor múlt héten, Hosszú Katinka outshined őket. Ő személy nyerte 9. 46 érmet osztanak ki a teljes bajnokságot. Tény, hogy Katinka csillagszomszédságában teljesítménye hirtelen Magyarország második helyen végzett a Windsor versenyt. A teljes 11 érmet (ebből 9 nyerte Hosszu), a magyar csapat a második helyen végzett átfogó éremszámláló idei világbajnokság, az Egyesült Államok mögött, és megelőzve az orosz. Útján összefüggésben Katinka egyéni éremszámláló is elég ahhoz, hogy ő az elsők között országokban a bajnokságot. Magyarország két bronzérmet nyerte Verrasztó Dávid és Péter Bernek. Megbeszélése a hihetetlen, rekorddöntő teljesítmény egy interjúban magyar híroldal origo.hu, a "Vaslady" írta le vasárnap 100m pillangó, ahol pályafutása 7. aranyérmet, mint a legjobb faj. Megbeszélése ő félelmetes teljesítményt az olimpián, Katinka azt mondta: "Rio hihetetlen sikert aratott, de utána hirtelen nehéz megtalálni az új célokat." Rövid idő múlva azonban ő legyőzte ezt az érzést, és a saját szavaival, "megvalósult hogy én még mindig nagyon éhes a sikerre. "az biztos, hogy találtam a múlt héten. Via MTI fina.org, a Magyar Úszó Szövetség Facebook oldal, Magyar Nemzet, 24.hu, és origo.hu Képek keresztül az Associated Foreign Press (AFP) és Deepbluemedia