Kiderült, miért jönnek Magyarországra a menekültek!Még onnan is bevándorlók jönnek elő, ahol valójában nincsenek. Előbújnak a bokorból, leugranak a háztetőről, kerítések épülnek ellenük Gyulától Szombathelyig mindenütt. A televízióból, az internetről, de még a lakógyűlésen is menekülteket zúdítanak ránk. Ezek a munkánkat elvevő, valahonnan délről érkező emberek sok minden más témát elfednek. Lássuk, miket!
Brókerbotrány Fidesz módra
Emlékszünk még a K&H-botrányra, ahol Kulcsár Attila mintegy 23 milliárd forintot mozgatott jogosulatlanul, a Magyar Nemzeti Bank a február végén lebukott Buda-Cash Brókerháztól 100 milliárd forint, az egy hónappal később fennakadó (először maga ellen öncsődöt kérő) Quaestor Zrt.-től nagyjából 200 milliárd forint értékű értékpapírt kért hiába számon. (A Hungária Értékpapír Zrt. buktája ezekhez képest pármilliárdos tétel.) Nemcsak az merült fel, hogy miképp tudták ezek a cégek hosszú éveken át szabadon folytatni az üzelmeiket, hanem az is, hogy egyes állami intézmények milyen felhatalmazással forgathatták a vagyonukat értékpapírszámlákon, hová tették az abból realizált nyereséget, vagy egyesek (lásd: a Külügyminisztérium háttérintézménye) honnan tudták, hogy ki kell venni a pénzt röviddel a bebukás előtt. Erről persze a fideszes politikusok még a botrány kirobbanását követően nyilatkoztak itt-ott, csak aztán jött más, ami hirtelen elfeledtette velünk az egészet.
Juhász Péter, az Együtt politikusa szerint több tízmilliárd forintnyi ingatlan adott el az V. kerület jóval áron alul. A rendőrség a nyomozást elutasította, ám az ügyészség áprilisban egy konkrét ügyben a határozatot felülbírálta, és különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanújával mégis elrendelte a nyomozás meghosszabbítását.
Juhász azt a gyakorlatot kifogásolta, miszerint az önkormányzat úgy adott át egy ingatlant egy társaság értékbecslése után egy meghatározott bérlőnek, hogy az rövid időn belül kedvezményes áron megvette, majd a vevő jóval magasabb áron továbbértékesítette. Az ügyészség által vizsgált eset a Károly Krt. 26. szám alatti, Habony Árpád nagynénjének adott el ingatlant.
Terülj-terülj, luxuslakásom!
Rogán Antalról, a Fidesz frakcióvezetőjéről még tavaly derült ki, hogy a luxuslakóparkban lévő lakása nagyobb, mint amennyit bevallott vagyonnyilatkozatában, és hasonló a helyzet egy vidéki nyaralóval is, ami miatt hosszú hónapokig magyarázkodott. Lázár János, Miniszterelnökséget vezető miniszter magas hotelszámlái is elírt állami kiadásnak tűnnek, és már szinte senkit nem érdekelnek. Ahogy senki sem beszél már arról, hogy Szijjártó Péter minisztériumában futsalos, némileg alulképzettnek tűnő csapattársait alkalmazta felelős pozíciókban, vagy hogy maga is – családi segédlettel – tulajdonosa lett egy 167 milliós, fedett medencés luxusháznak – írja Rogánnal kapcsolatos összefoglalójában a HVG.
Tiborczék tízmilliószoros pénzenergiája
A rendőrség mellett immár az OLAF, az Európai Csalásellenes Hivatal is nyomoz az Elios Innovatív Zrt. által megnyert egyes közbeszerzések ügyében. A cégben a tulajdonrészétől nemrég vált meg Orbán Viktor veje, Tiborcz István. Az Elios az önkormányzatok részére kiírt energiatakarékossági fejlesztéseket célzó programnak a nagy nyertese: a cég jogelődjében a Közgép is benne volt, de a kiszállása után ugyanúgy sorra szerezte az önkormányzatoktól a megbízásokat a helyi közvilágítás modernizálására. Mint a Direkt36 nemrég megírta, a cég a piaci árakhoz képest nagyon drágán dolgozott, miközben csak a 2014-es esztendőt nézve összesen 3,8 milliárdnyi közbeszerezést nyert el.
Családi vasárnap KDNP módra
Eredetileg a KDNP nyújtotta be a javaslatot, sokáig sem Orbán, sem a Nemzetgazdasági Minisztérium nem állt ki mellette, majd a kormány nemcsak beleállt, hanem még annál is drasztikusabb megoldást javasolt. Jelenleg ott tartunk, ahol tartunk, hiszen a családapa nem vásárolni megy, hanem Andy Vajna kaszinójába, ami vasárnap is non-stop üzemelhet.
Szerző: Jabronka Richárd