A mell formája csak tinédzser korban alakul ki, ezért sok fiatal lánynak okoz komplexusokat és problémákat, vagy éppen örömteli pillanatokat, amikor megdicsérik érte. Ruediger Dahlke a „Der Körper als Spiegel der Seele" (A test a lélek tükre) című könyvében elmagyarázza, hogy mit árul el a mell formája a gazdája lelki állapotáról. A test formája vagy betegségei ugyanis felfedik a lélek titkait, ha megfelelően értelmezzük az árulkodó jeleket. Dahlke rávilágít arra is, hogy plasztikai műtéttel sem lehet mindent megváltoztatni, ameddig az érintett lelkileg nem tisztázza magával a problémáit.
A könyv szerzője azt tanácsolja, hogy elemezzük a mellünk formáját, de ne értékeljük, kritizáljuk vagy ítélkezzünk felette. Ha ugyanis megértjük az okokat, hogy miért olyan, amilyen, és milyen lehetőségek rejlenek benne, csak akkor tudjuk igazán megvalósítani önmagunkat.
1. Nagy, telt keblek
Régen a kis mellű, molett nőket tartották szépnek, ma pedig a sovány, telt keblűek számítanak ideálisnak. Ezért a nagy, telt kebleket tartják most erotikusan izgatónak. Ám az ilyen mell nemcsak a nőiesség, hanem az anyaság és a gondoskodás szimbóluma is. Utóbbi kettő általában összefügg egymással a nő életében: egy gyermekről való gondoskodás rendes körülmények között fontosabb a számára, mint a csábítás vagy az érzéki örömök.
Nagy, telt keblek gazdái legtöbbször inkább passzívak, mint aktívak, és szívesen átengedik a döntés jogát másoknak. Az ilyen nők vállalják a telt keblek által kifejezett nőiességet, és nem félnek bebizonyítani a partnerüknek, hogy mennyi szenvedély rejlik bennük.
2. Nehéz, lógó mellek
Gyermekek szoptatása után gyakran lesz ilyen egy nő melle, ezért elismerés és hála jár nekik, állítja Ruediger Dahlke. Példaként olyan afrikai népeket hoz fel, akiknél a lógó mell számít a legszebbnek. A mi európai kultúránk fiatalságmániás, ezért nem szívelik a lógó melleket.
Bár a lógó mellek örökletesek is lehetnek, sok fiatal nőnél más oka is lehet a kialakulásuknak: Ha egy fiatal lányt a pubertás alatt gúnyolnak, mert nőnek a mellei, akkor sokszor nem tudja felvállalni a külsejét, és inkább elrejti a kebleit. Ez a lelki fájdalom gyorsan átalakulhat testivé, mert a hajlott hát és a felhúzott vállak idővel görcsös csomókat, tartós izomfeszülést eredményezhetnek a tarkó és a vállak környékén.
Ruediger Dahlke azt ajánlja, fogadjuk el, ha lógnak a melleink, sőt legyünk értük hálásak, mert a szeretet és szerelem jelképei, és a megélt nőiességről tanúskodnak. Az esetek többségében a gazdájuk sok mindent átélt, ezért érzékenyebbek mint az éretlenebb mellek, emiatt több örömet is szerezhetnek. A lógó mellű nők a mindennapokban is használják ki ezeket a tulajdonságokat, legyenek büszkék érett, tapasztalt kebleikre.
3. Anyák lógó mellei
Az anyák mellei szoptatás után nem csak arra utalnak, hogy anyatejjel táplálták gyermekeiket, hanem arra is, hogy átadták nekik életerejük egy részét is. Ám azt is jelentik, hogy veszítenek női vonzerejükből, mert feláldozták magukat a családjukért vagy elhanyagolják magukat.
Ruediger Dahlke a széteső családmodell két speciális problémáját veti fel: azok a nők, akiket elhagyott a párjuk, gyakran hajlamosak arra, hogy értéktelennek érezzék magukat, és ezért elhanyagolják a külsejüket. Ha ráadásul gyermekeik is vannak, akkor duplán csalódnak a partnerükben. Ez a levertség, kiégettség lerombolja az önbizalmukat: minél nagyobb a csalódás, annál erőteljesebben jelennek meg ennek a testi jelei.
Fontos, hogy felismerjék az érintettek a problémájukat, tudatosítsák magukban, és tanuljanak belőle. A lógó mellek egyébként sokkal érzékenyebbek, izgathatóbbak. Sok nő szenved ennek ellenére a szoptatásról tanúskodó mellei és a csökkenő nőiessége miatt, ezért Dahlke felhívja a figyelmet arra, hogy a testiség bizonyos kor után veszít a jelentőségéből, inkább az értelem és a lélek kerül előtérbe.
4. Apró, kislányos mellek
Mivel most a telt keblek felelnek meg leginkább a szépségideálnak, ezért sok nő elégedetlen apró, kislányos melleivel. Úgy érzi, hogy fejletlenek és nem tudják majd a gyermekét szoptatni, pedig ez téves elképzelés: a kis mellek rendszerint ugyanannyi tejet termelhetnek, mint a nagyok.
Az apró,lányos mellű nők aktívak, és önálló életet élnek, büszkén állnak a sors kihívásai elé. Ezzel az életfelfogással mindenütt megállják a helyüket modern világunkban.
5. Hegyes mellek
A hegyes mellek általában fiatal lányoknál figyelhetők meg, jellemzőbb rájuk, mint a felnőtt nőkre. Ezért ez utóbbiak kivételes helyzetben vannak, ha ilyenek a melleik: szemtelenül kihívónak tűnnek, jópofának és egyfolytában kokettálónak tartják őket.
A hegyes mellű nők Ruediger Dahlke szerint megtanulnak együtt élni ezzel a kihívással, és rájönnek, hogy a mindennapokban is hasznosíthatják azt az energiát, amiről a mellformájuk tanúskodik.
Blikk-összeállítás / Grafika: Séra Tamás