Nincs tökéletes kapcsolat, legfeljebb olyan, amit aktuálisan semmilyen nehézség nem akadályoz, így a felek élvezhetik a nagybetűs boldogságot. De mi van akkor, ha éppen a szakadék szélén van a kapcsolatod? Innen is sikerülhet helyrebillenteni az egyensúlyt!
1/6 Első probléma: megszokás
Az egyik leggyakoribb probléma a hosszú távú kapcsolatok során a megszokás, ami sokak számára úgy tűnik, egyenesen elkerülhetetlen. Míg a kezdeti izgalom és a kémia vad működése a legunalmasabb napokat is megszínesíti, addig a későbbiekben természetes módon kialakul a rutin. Ez csaknem természetesnek tekinthető, hiszen egy felnőtt kapcsolatban mindkét fél dolgozik, ha otthon vannak, sokszor akkor is hasonlóan nehéz feladatokat látnak el a család érdekében. A szabadidő lecsökken, a hétköznapok unalmasak, a programok ritkák. Nem csoda, ha egy idő után magától értetődőnek vesszük a körülményeket, megszokjuk az általános jót, és akár évekre is belesüppedünk egy-egy helyzetbe. A lista: 5 párkapcsolati probléma, aminek nem kell, hogy szakítás legyen a vége Mindenki máskor ébred rá az unalomra, de szerencsére nem a szakítás és a továbblépés az egyetlen megoldás.
A megszokás orvoslása A megszokás orvoslása
Mint minden problémát, úgy természetesen a megszokást is úgy a legkönnyebb orvosolni, ha nem hagyod, hogy beköszöntsön.
Törekedned kell rá, hogy a szürke hétköznapok egyszerűen ne befolyásolják az érzelmeiteket, és még véletlenül se vegyétek magától értetődőnek a kapcsolatotokat.
Ha már felütötte a fejét a megszokás, minél előbb kezdjetek tudatosan tenni ellene, nyugodtan beszéljétek is meg az aggályaitokat.
Kiváló ötlet például, ha egyik hétvégére te, a másikra pedig a kedvesed szervez közös programot, randevút. A hétköznapokat is pörgessétek fel, ne csak a tényleges szabadnap szóljon kettőtökről.
Nem kell nagy dolgokra gondolni: a közös fürdő, vacsora, vagy valamilyen páros sport is sokat segíthet, hiszen ezek egytől egyig hozzájárulnak a változatossághoz.
Második probléma: elidegenedés