Második helyen az évtizeddel ezelőtt nagy népszerűségnek örvendő delfin forma végzett, harmadik pedig a viselőjét könnyen közröhely tárgyává tévő, helytelenül írt idegen nyelvű felirat. (Ki ne hallott volna az egyszeri emberről, aki a nagyon menő "babkonzerv" feliratot viselte testén.)
A tetoválás egyébként polinéziáról ered. A tevékenységet legeslegelőször Cook kapitány Endeavour-ján utazó Joseph Banks nevű természettudós naplózta 1796-ban. Nem nehéz kitalálni, hogy a tetoválás divatját is tengerészek hozták el és teremtették meg Európában. A legrégibb emberi tetoválást Ötzi (5000) viseli: az Alpokban talált férfimúmia bőrét kereszthez hasonló tetoválások díszítik. A görögöknél is használták az eljárást, a trákoknál a nemesség jelképe volt, a rómaiak viszont büntetésként alkalmazták: a gladiátorokat, bűnözőket és rabszolgákat jelölték meg így.
Manapság a formák, színek, eljárások száma szinte végtelen: ha akarjuk, akár színváltós vagy 3D-s tetkót is varrathatunk magunkra. Ám még mielőtt hagynánk, hogy a tű beleszántson a bőrünkbe, alaposan gondoljuk végig, mit szeretnénk jó sokáig önmagunkon látni és adott esetben láttatni. Ha az alábbi lista valamelyik darabját választottuk volna, talán érdemes átgondolni a választást.
A leginkább megbánt tetkók
Az ex neve
Delfin
Helytelenül írt idegen nyelvű felirat
Szögesdrót
Csillag
Pillangó
Kínai szimbólumok
Kelta minták
Állatövi jelek