Bemutatunk 12 olyan trükköt, ami nagyon közkedvelt az élelmiszeriparban, viszont az embereknek, azaz a fogyasztóknak semmi sejtésük róla, hogy ezeket a dolgokat csinálják az ételekkel, mielőtt hozzánk kerül.
Kezdjük az almával. úgy gondolhatja, hogy a farmer leszedi az almát a fáról, elviszi a boltba, majd mi pedig megvesszük a boltból.Nos sajnos nem egészen. Az almát antibiotikumokkal kezelik, kap egy klór fürdőt, és egy nagyon enyhe viaszréteget.
A gyümölcsök és a zöldségek kapnak 2 csepp élelmiszeripari viaszt, ami megóvja a rothadástól, a korai megromlástól, és a levegőzéstől. A szervezetünk nem tudja megemészteni a viaszt, így az távozik, a megemésztett almával együtt. Luka LAborde PhD egyetemi docens szerint, ha el akarjuk kerülni az ilyen permetezett zöldségeket gyümölcsöket, első sorba csak a szemünkre hagyatkozzunk, ugyanis nem kötelesek a gyártók feltüntetni az alma kódján, hogy viasszal kezelik. Tehát ha egy alma, vag bármilyen zöldség első ránézésre túl fényes, akkor azt ne vegye meg.
Folytassuk a lazaccal. aminek igen borsos ára van a piacon, nem véletlenül, hisz a lazac húsa nagyon finom, és mennyei étek.Jó tudni, hogy mégha azt is gondoljuk, hogy a rózsaszínes sárgás lazac a friss finom igazi lazac, tévedünk. A folyami lazac, ami krillt fogyaszt, inkább szürkés hússal rendelkezik, ellenben a mesterséges tavakban szét gyógyszerezett lazacok húsa a sárgás rózsaszínes víztől van, amiben egésznap úszkálnak.
A festett narancs . Akár hiszi akát nem, a narancsot a szezon elején leszórják festékanyaggal.A festékanyagot amit rászórnak teljesen normálisnak tartja az FDA, és jóvá is hagyták a szert kis koncentrációban. Ami biztos, hogy a narancs héját elfogyasztani szigorúan tilos, és több laboratóriumi állat lett rosszul a festett narancs héjától.
Több tonna ételt festenek
Szinte minden ételt festenek, amivel nem lenne baj, mert az ételfesték nem mérgező viszont elszomorító, hogy még a húsokat és a kenyeret is festik. A savanyúságokat sárga festékkel kezelik,
Az olivaolaj nem olivabogyóból készül
Vagyonokat kérnek el az állítólag egészséges extra szűz olivaolajért, azonban sokszor kevernek az olivaolajhoz olcsóbb szójabab olajat, vagy repce olajat.
A frissen vágott csirke csomagolás előtt egy fürdőt kap
A gazdaságból frissen még melegen beszállított csirkéket le kell hűteni, ehhez pedig klóros vizet használnak, ami rendkívül káros, bár az összes baktériumot megöli a csirkéről.Továbbá sót adnak hozzá, hogy az íze intezívebb legyen, amit természetesen nem jeleznek a címkéken.
Ha valaki nátrium diétán van, annak ez szinte öngyilkosság lehet elfogyasztani.
A bolti mézben nincs pollen
A bolti mézek 75%-ában egyáltalán nincsen virágpor.
A gyümölcs érése mesterségesen.
Itt az indok, hogy miért van alma júniusban, és őszibarack márciusban.A gyümölcsöt hűtő terembe rakják, oxigént és széndioxidot fújnak be rá, aminek az elegye egy olyan hatást vált ki a gyümölcsből, amitől megáll az érési folyamatban. Amikor a co2 adagolását befejezik, akkor a folyamat újra indul, és elkezdődik az érés. A banánnal ugyanez a helyzet. Zölden leszedik, majd egy hatalmas tartályban etilént adnak hozzá, amitől megindul a gyümölcs besárgulása.
Ossza meg ezt a bejegyzést, had tudja meg mindenki, hogy milyen aljas trükköket vetnek be az élelmiszeripari láncok, hogy eladhassák nekünk a sok sza*t !