Ezt a receptet azután fedeztem fel, hogy cannagliss-t készítettem egy elektromos főzővel. Az erdeti módszer szerint a megőrölt kannabiszt 24 órán keresztül főzik glicerinben alacsony hőmérsékleten, 71-74°C-on. A recept szerint szűréskor ajánlott kesztyűt viselni, a partnerem használt is és semmilyen problémát nem tapasztalt. Ellenben amikor én a cseppentőket töltöttem, néhány csepp mellé ment és bár addigra kellően lehűlt, gondolkodás nélkül rákentem a kezemre. Ebben a néhány csepp glicerinben található THC a korábbi súlyos hátfájásomat teljesen elmulasztotta, később viszont komoly másnapos hangulatom lett tőle.
A 95 éves nagynéném, akinek a fejében fűszívás sosem fordulna meg, már két éve használja ezt a kenőcsöt és esküszik, hogy minden, az öregséggel kapcsolatos fájdalomra használható. A hatás pár percen belül jelentkezik és 5-8 órán át tart.
Kórképek, amire hatásos
Általánosan megfogalmazva, ha valami fáj, bekened vele, perceken belül csökkenti vagy teljesen megszünteti a fájdalmat. Gyakorlati tapasztalatok szerint:
Hétköznapi panaszok: fogfájás, fejfájás, migrén, nyak- és vállfájdalmak, fájdalmas lábfej, megfagyott vállak, teniszkönyök, rendkívül hatásos menstruációs fájdalmakra.
Balesetet, műtétet követő fájdalmak: lópata által összetört lábfej, kocsiajtóval levágott, majd visszavarrt ujj, kalapáccsal eltört ujj. Még az emlőeltávolítás okozta fájdalmakat is megszüntette, így a páciens újra képes volt melltartót viselni, azaz vissza tudott menni dolgozni.
Bőrbetegségek: pikkelysömör, övsömör, ekcéma, hegesedés, rühesség, leégés, forrázás, keloid hegek.
Egyéb betegségek: krónikus hátfájás, köszvény, öregségi fájdalmak. Búzaköszvény és alagútszindróma, utóbbi kettőt műtét előtt és egy másik embernél 2 évvel a sikertelen műtét után, endometriózisra, különböző amputált végtagokra.
Cukorbetegség okozta tályog teljesen eltűnt, egy másik cukorbeteg érzéketlen foltjai 5 hét után eltűntek.
Egyszerűbb recept
Tehát némi kísérletezés után beszereztem egy tégely (60ml) viasz és olaj alapú kézkenőcsöt. Kb. 2 teáskanállal kivettem belőle, a többit pedig mikróban melegítettem 30 másodperces szakaszokban. Amikor felolvadt, elkevertem benne egy teáskanál koncentrátumot, visszazártam a fedelet és addig ráztam, amíg el nem kezdett visszadermedni. A fájdalom és a cannagliss erősségétől függően több-kevesebb koncentrátum szükséges.
A lehető legkisebb használható adag úgy egy borsszemnyi, ezt kell bedörzsölni a bőrbe az érintett felületen. Ha elég erős a kenőcs, még azelőtt elkezd hatni, hogy végeztél volna a bedörzsölésével, tehát egy maximum egy perc után.
Az új recept
Lépésről lépésre leírom, hogyan készíts alapanyagokból körülbelül 2 hónapra elegendő fájdalomcsillapító kenőcsöt.
Hozzávalók
● 2 gramm jó minőségű kannabiszvirágzat - magasabb THC tartalom erősebb hatást okoz. Célszerű két különböző fajtát használni, így később is gyorsan kifejti a hatását, de kezdetnek elég egy fajtából 2 grammot használni
● 8 teáskanál konyhai glicerin vagy kókuszolaj
● 30 gramm viasz: méhviasz, pálma zsír vagy szója zsír
● szőlőmag olaj
● kókusz olaj
Viasz alapú kenőcs készítése
1 rész viasz és 5 rész szőlőmag olajat melegítsd amíg el nem olvad, majd kis hűlést követően rázd össze jól és hagyd szobahőmérsékletre hűlni. Ha túl híg, egy kis viaszt, ha túl kemény, egy kis olajat adj hozzá. Igény esetén 2-3 csepp illóolajat is hozzáadhatsz, a teafa olaj például növeli a gyógyászati hatást és elfedi a fű illatát.
Koncentrátum készítése
1. Kávé darálóval, kézi darálóval vagy kézzel morzsold szét a növényt. A lényeg, hogy minél finomabbra legyen darálva, de lehetőleg ne porítsd!
2. Tedd egy fém tetővel zárható. 2-3 decis dunsztos üvegbe.
3. Adj hozzá ~8 teáskanál növényi glicerint vagy ~4 púpos teáskanál kókusz zsírt.
4. Szorítsd rá a tetőt és rázd össze erősen.
5. Kapcsold be a sütőt a lehető legalacsonyabb hőmérsékletre, egy kivételével az összes rácsot vedd ki. Helyezd el a rácsot minél magasabbra úgy, hogy a tányér és az edény kényelmesen beférjen.
6. Állítsd az üveget egy üveg vagy fém edényre a rácsra.
7. Rázd össze alaposan eleinte óránként, majd pár óránként, aztán amikor eszedbe jut. Bár én nem szoktam, éjszakára lekapcsolhatod; a lényeg, hogy 24-36 órán keresztül legyen a melegben.
8. A hőfokot úgy ellenőrizheted, hogy az üvegnek melegnek, de nem égetően forrónak kell lennie. (60-70°C) A fém tető ennél forróbb, használj konyharuhát amikor kiveszed az összerázáshoz!
9. Amikor elkészült, szűrd le sajt ruhával vagy papír szűrővel. Az egész folyamatot megismételheted még kétszer, a második és a harmadik kör nem eredményez olyan erős főzetet. Azt is mondták, hogy a második és harmadik kört egyre magasabb, de 93°C alatti hőmérsékleten érdemes készíteni.
10. A főzeteket keverd össze. Egy vagy két teáskanál elég belőle egy 60ml-es tégelynyi kenőcsbe.
Ha megteheted, az első leszűrésnél hagyj egy kis glicerint/kókusz olajat az őrleményen, öntsd bele egy sötét üvegbe vagy tedd meleg, de fénytől védett helyre. Amikor eszedbe jut, rázd össze és hetek, hónapok alatt egy erősebb koncentrátum fog elkészülni.