Sajnos a mindenegybenblog olyan információt osztott meg a weboldalán amit muszáj helyre tennünk. Miért? Azért mert életek múlnak rajta. Sajnos 50 ezer ember osztotta meg ezt a hírt, és 50 ezer ember élete van most veszélyben.
A valós szám ennél csak több, ugyanis nem mindenki osztotta meg aki elolvasta!
Idézünk az oldalról, és alább leírjuk azt amit valóban tenned kell, ha szívrohamot észlelsz magadon.
SZÍVROHAM ESETÉN LE NE FEKÜDJ! Új aszpirin - Nem vicc Hallgass a szívedre Amíg várod a mentőket, ne feküdj le! Tudtál erről? Vásárolj egy doboz új fajta aszpirinkristályt, tarts belőle a kocsiban, a retikülben, a pénztárcában, az éjjeliszekrényen stb. Jó megtudni, hogy segíthetünk magunkon. A Bayer gyógyszergyár olyan kristályos aszpirint gyárt, amely a nyelv alatt sokkal gyorsabban feloldódik, mint a tabletták. Miért ajánlatos az éjjeliszekrényen aszpirint tartani? A bal kari fájdalmon kívül egyéb tünetei is lehetnek a szívrohamnak. Szintén figyelni kell az állban érzett nagy fájdalomra, valamint a hányingerre és az erős izzadásra. FONTOS tudni, hogy előfordul, hogy a mellkasban NINCS fájdalomérzet a szívroham folyamán.. Az álmukban szívrohamot szenvedetteknek kb. 60%-a nem ébred fel. De a mellkasi fájdalom felébreszthet a mély álomból. Ha ez történne, akkor azonnal oldj fel két kristályos aszpirint a szádban és nyeld le őket egy kis vízzel. Ezután hívd a mentőket és mondd, hogy SZÍVROHAM! - MONDD, HOGY BEVETTÉL 2 ASZPIRINT - TELEFONÁLJ EGY SZOMSZÉDNAK VAGY A KÖZELBEN LAKÓ ROKONNAK - azután ülj le egy székre vagy pamlagra a bejárati ajtó mellett de LE NE FEKÜDJ! Egy kardiológus szerint ha mindenki, aki megkapja ezt az emailt, elküldi tíz személynek, azzal valószínűleg egy életet ment meg! Én részemről már megtettem ezt. És te?
Nos tehát csak hogy tisztán lássunk! Az aspirin(acetilszalicilsav) a vérlemezkék összecsapódását gátolja tehát a véralvadást, és valóban használatos gyógyszer szívinfarktusban, vagy annak gyanúja esetén, sőt annak kockázata esetén megelőzésképpen napi 1tbl aspirint javasolnak. Tartós szedés és nem megfelelően beállított adagolás esetén emésztőrendszeri vérzéseket okozhat. DE! Azt javasolni valakinek hogy szívinfarktus gyanúja esetén ne feküdjön le hanem ülve, vagy netán állva várja a mentőt, az már nem butaság hanem felelőtlenség. Minden mozgás izommunkával jár, (az ülés is azzal jár, a vázizomzat dolgozik) a szív terhelése minden izommunkával fokozódik, csak úgy mint az oxigén igénye. Ezt könnyű belátni ha lefutunk 200 métert sprintben még a bőrünkön is vennénk a levegőt, a szívünk pedig 170-es frekvenciával dolgozik. A szívinfarktus lényege az, hogy a szívet ellátó koszorús erek egyike elzáródik, az ér által ellátott terület mögötti szívizomsejtek nem kapnak oxigénnel telített vért. Minden mozgás (izommunka) ezt az állapotot rontja. Tehát szívinfarktus gyanúja esetén szigorú mozgástilalom, és a beteg fekve, maximum megemelt felsőtesttel(több párna a fej, hát alá) várja a mentőt.
Ezt osszátok, és ne a téves információt!